Narozeninové oslavy

Ve školičce slavíme s dětmi také jejich narozeniny. Maminky poprosíme o několik fotografií z dosavadního života dítěte, zachycující ho jako miminko a potom jeho pokroky a zážitky (jak rostlo, už lezlo, pasadilo se, začalo běhat, plavat, poznalo kamarády, zvířátka, mělo nějakou oblíbenou hračku, sourozence, bylo u moře a jiné). Společně se všemi dětmi si fotografie prohlížíme, seřadíme si je a povídáme si o nich. Některé děti si je samy vyndají a povídají nám o nich a je nádherné vidět, co všechno už děti poznaly a dokázaly. Nám i ostatním dětem se tyto momenty velmi líbí.

Společně s dětmi pro oslavence/oslavenkyni vyrobíme přáníčko. Na přáníčko dětem něco hezkého namalujeme a napíšeme číslici jejich výročí. Pak si každé dítě přilepí kytičku se svým jménem a společně přáníčko předáme a oslavenci/oslavenkyni zazpíváme. Oslavenec/oslavenkyně od nás dostane malý dáreček a jdeme na dort! Dorty zajišťují rodiče a děti je mají moc rády, nejvíce piškotové, čokoládové nebo cheesecake. V létě je také velmi oblíbená narozeninová zmrzlina. Oslavenec/oslavenkyně si sfoukne svíčky, sníme si dort/zmrzlinu, křupky a ovocné jednohubky.

Po dortu čekají děti ještě individuální gratulace a malý dáreček od oslavence/oslavenkyně. Učíme si podat ručičku, poblahopřát a společně potom poděkujeme za dárečky. Prosíme maminky, aby nám nedávaly pro děti sladkosti, ale spíše nějakou malou drobnost, co děti potěší. Děti mají radost ze všech milých a dovádivých dárečků - malých gumových zvířátek, trumpetek-foukátek, bublifuku, nálepek, omalovánek, rolniček, papírových masek.

Samozřejmostí je balónková výzdoba, případně narozeninové kloboučky, písničky, tanečky a hlavně slavnostní nálada!

Během narozenin fotografujeme a fotografie jsou pak rodičům na památku k dispozici.