Harmonogram aktivit

S dětmi se moc těšíme na jaro, sluníčko začíná hřát a na zahradě nám raší sněženky a tulipánky. Těšíme se, že si užijeme spoustu legrace, odrážedla a pískoviště. V dubnu společně prožijeme velikonoční svátky a než se nadějeme, přijde léto a s ním zalévání, hry s vodou a stanování. V létě upřednostňujeme aktivity na zahradě, s dětmi si uděláme piknik a dáme zmrzlinu, na deku si vezmeme knížky a lego a užijeme si teplého a slunečného počasí.

Harmonogram aktivit Jaro

Březen

Téma: Odchází zima, přichází jaro

Aktivity: jarní rostlinky, růst rostlinky ze semínka (klíčení, zalévání fazolky ve sklenici ve školce), hra "na Popelku" s fazolkami a semínky, jarní věnec, kočičky, hra o růstu travičky, společná výroba morany a její "utopení" ve školičce/na zahradě, vítání jarního sluníčka, případně sázení semínek na zahrádce a jaro v zahradě (šnek, beruška, mravenci, žížaly, bělásek)

Sociální dovednosti: ztišení se, trpělivost

Výtvarka: morana, čáp, vlaštovka, tulipán, kytičky v trávě 

Písničky a říkanky: Travička zelená, sluníčko sluníčko, sluníčko se probudilo 

Duben

Téma: Jaro, velikonoce 

Aktivity: sázení semínek na zahrádce a jaro v zahradě (šnek, beruška, mravenci, žížaly, bělásek), sbírání lístečků pro Uhlíčka, mláďátka - povídání o tom, jak se rodí zvířátka, povídání o tom, jak jsme přišli na svět, povídání o velikonočních zvycích a malá divadýlka s dětmi, hry se stužkami, velikonoční výzdoba, pečení velikonočních sušenek

Sociální dovednosti: hladíme Uhlíčka

Výtvarka: vajíčka, slepičky, zajíčci, hnízdečka, ptáček na kolíčku, vajíčka na špejli, zvířátka z vajíček

Písničky a říkanky: Travička zelená, sluníčko sluníčko, sluníčko se probudilo

Květen

Téma: Jaro v zahradě

Aktivity: svátek maminek, pozorování zvířátek v trávě - mravenci, berušky, broušci, motýli - povídání a hra na vylíhnutí motýlků, žížalky, včeličky, čmeláčci, vosy - povídání a pozorování, zasázení mrkvičky, ředkviček a hrášku na zahradě, zalévání a pozorování, jak nám rostou.

Sociální dovednosti: oblékáme a svlékáme se sami

Výtvarka: přání k svátku matek, beruška, mraveneček, záložka do knihy, kytičky, panáček na pastelky, panenka z vařečky, motýlci z plstu, sluníčko, společné tvoření - obtiskování ručiček s barvami a domalování motýlků.

Písničky a říkanky: Mraveneček, čmeláček, žabák.