Program dne

8:00-8:30 příchod dětí, rozloučení se s maminkou nebo tatínkem, volná hra.

8:00-10:00 volná hra včetně tvořivých výtvarných činností, ve skupince nebo individuálně, podle svého zájmu, schopností, co se dětem líbí a naplňuje je. Svačinka, děti se obsluhují samostatně, vybírají si množství jídla i pití podle vlastního uvážení. Součástí svačinky je vždy ovoce nebo zelenina. V tomto bloku také dohlédneme na dopolední hygienu.

10:00-10:45 společné setkání, cílem společného setkání je vzájemné přivítání a řízený program. Je místem pro tanec, písničky, společné zpívání, hru na nástroje, říkanky, nové podněty a ukázky tématických aktivit.

10:45-11:30 pobyt venku/volná hra, k venkovnímu pobytu využíváme především zahradu, hrajeme hry, dovádíme na odrážedlech nebo pískovišti, pozorujeme přírodu. Příležitostně si také jdeme zaskákat na trampolíny nebo se podívat na vláčky na nádraží. Za nepříznivého počasí pokračujeme ve volné hře nebo si vymyslíme společnou činnost. 

11:30-12:00 oběd, hygiena, příprava na stolování. Děti s dietami mohou mít dle jejich individuálních potřeb oběd z domova. Odebíráme zdravou, spíše tradiční českou kuchyni, vegetariánská jídla objednáváme pouze výjimečně.

12:00-12:30 vyzvedávání/klidové aktivity, příprava k odpočinku, děti s dopoledním programem se chystají domů, děti s celodenním pobytem si čistí zoubky, ukládají se k odpočinku a usínají za četby pohádky.

12:45-14:30 odpočinek, po spinkání se protáhneme a chvíli si zadovádíme. Děti, které po 30-45min. odpočinku neusnou, si mohou v postýlce prohlížet knihy nebo si hrají ve vedlejší místnosti.

14:30-15:00 svačinka a hygiena, děti se obsluhují samostatně, vybírají si množství jídla i pití podle vlastního uvážení. Součástí svačinky je vždy ovoce nebo zelenina.

15:00-16:00 volná hra/pobyt venku, v zimě zůstáváme většinou ve školce a hrajeme si, oblíbené bývají odpoledne tanečky, za příznivého počasí chodíme vždy ven a čekáme na maminky a tatínky na zahradě.

15:30-16:00 vyzvedávání, děti čekají při svých zájmových činnostech a hrách na příchod maminky nebo tatínka.